Jdi na obsah Jdi na menu
 


PIXIE

2. 6. 2009

Obrazek

Představitel pražského drumandbassového soundsystemu T2b začal s hraním v roce 1999. Z počátku si ještě nebyl úplně jistý, který hudební styl mu bude nejvíce vyhovovat. To se rozhodlo roku 2002, kdy se přiklonil k drumandbassu. Počátkem roku 2003 se přidal k začínajícímu dnb soundsystemu T2b. Zde se stal vůdčí osobností. Za pár let fungování T2B se z neznámé crew stal jeden z nejznámějších domácích drumandbassových soundů a to nejen v ČR. Pixie už také zavítal do Ruska, Německa a Slovenska…V rámci T2B pořádá mnoho pravidelných dnb mejdanů. Nejvýraznější z nich, Jungle dnb session, patří už několik let k nejoblíbenějším dnb nocím v Praze.
Mezi pilíře dnb stylů, které od něj můžete slyšet, patří jump-up a techstep, kombinované s raggajunglem. Nesnaží se ale zaměřovat pouze na ně – má v repertoáru vše, co má zajímavý nápad a myšlenku. Snaží se do sebe vhodně zakomponovat více stylů. Pokouší se vyhnout stereotypnímu hraní stejných věcí stále dokola, což posluchače brzo omrzí. Jeho sety jsou nabité energíi – přesně ušité na míru lidem, kteří si přijdou na party zapařit, a ne jen někde postávat v rohu. Jeho hraní dobře charakterizují rychlé a přesné mixy, okořeněné teasováním, kde jedna deska střídá druhou v dosti rychlém tempu.
Již delší dobu ho okouzluje breakbeat, který rovněž také hraje. V poslední době se začal věnovat i vlastní produkci.


Měl tu čest si zahrát po boku djů jako jsou pánové Andy C, Pendulum, Ed Rush, Friction, Aphrodite, Roni Size, Zinc, Teebee, Ray Keith, Adam F, Future Prophecies, Noisia, Baron, Nicky Blackmarket, Phantasy, Marky, Kenny Ken, Calyx, J Majik, TC, Drumsound, Black Sun Empire, Crossfire, Shimon, Wickaman, Muffler, Concord Dawn, Break, Panacea, Remarc, Lynx a dalších.
Další informace + jeho sety najdete na stránkách T2B sound systemu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář